Умови доступності закладу для осіб з особливими потребами

Дотримання єдиних мовленнєвих вимог у сім'ї

Підтримка батьками дитини з особливими освітніми потребами

Дієві практичні підходи в роботі з дітьми, які мають аутичні розлади

Про створення групи  з

інклюзивною формою навчання

та організацію в ній  навчально-виховного

процесу у 2017-2018 н.р.

На підставі Закону України «Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої та дошкільної освіти щодо організації навчально-виховного процесу» від 06. 07. 2010 р. № 244-VI, Постанови Кабінету Міністрів України від 15. 08. 2011 р. № 872 «Про затвердження порядку організації інклюзивного навчання в загальноосвітніх навчальних закладів», витягів з протоколу засідання психолого-медико-педагогічної консультації та з метою реалізації права дітей з особливими освітніми потребами на освіту за місцем проживання, їх соціалізацію та інтеграцію в суспільство, створено у 2017–2018 навчальному році групу  з інклюзивною формою навчання.

З дітьми з особливими потребами працює асистент  вихователя, який забезпечує соціальний супровід дітей з особливими освітніми потребами; спільно з батьками дітей з особливими освітніми потребами, практичним психологом, вчителем – дефектологом, вчителем – логопедом,  вихователем - методистом  здійснювати розробку індивідуальної програми розвитку (за потреби індивідуального навчального плану) та його виконання протягом навчального року.

У випадку, коли дитина навчається за індивідуальним навчальним планом здійснюється відповідне календарне та по урочне планування.

Для проведення корекційно-розвиткових занять працюють :

- вчитель – дефектолог

- вчитель – логопед

- практичний психолог.

Фахівці:

-здійснюють оцінювання навчальних досягнень дітей з особливими потребами згідно з критеріями оцінювання навчальних досягнень дітей  та обсягом матеріалу, визначеним індивідуальною навчальною програмою.

-залучають дитину з особливими освітніми потребами до свят та розваг  з урахуванням її інтересів, нахилів, здібностей, побажань, індивідуальних особливостей навчально-пізнавальної діяльності та стану здоров’я.

-надають систематичну консультативну допомогу асистенту вихователя  у створенні сприятливих умов адаптації дітей  з ООП, психологічно комфортного перебування в дитячому  колективі;

-вивчають стан адаптації дітей  з ООП  з інклюзивною формою навчання;

-здійснюють психолого-педагогічний супровід:

-сприяють успішній адаптації до навчання та перебування в дитячому   колективі;

-проводять індивідуальні консультації для батьків, тренінги.

Вихователь-методист здійснює аналіз результативності навчально-виховного процесу у групі з інклюзивною формою навчання та рівня навчальних досягнень дітей з ООП.